home,   Pohádky Texty/ NamluvenéBásničky, Hádanky, Rozpočítávadla, Jazykolamy, Ankety, Informace , Objednávka pohádek
 

Kouzelné hadřisko

 

Nahoru
Mé inzeráty

 

Věděli jste, že KAŽDÝM odemčením
mobilu můžete vydělat nějakou částku?

Jestli chcete poradit jak to nastavit, ozvěte se mi a já Vám s tím poradím. Je to zdarma. Peníze se připisují každý večer a můžete si je buď poslat na účet do banky nebo si za ně vzít kredit na volání.

 

Jak pomáhat kočičkám a pejskům
  bez domova i v útulcích ZDARMA!
Kdo chce pomoci zvířátkům v nouzi, tak může!

 

Vydělávejte voláním a hraním her
SKVĚLÁ aplikace ZDARMA, která Vám vždy, když voláte nebo hrajete hry, bude vydělávat peníze. Vhodné pro PC i mobil.
Zavoláte - zaplatí Vám. Napíšete SMS - zaplatí Vám. Pošlete soubor - zaplatí Vám. Dobré co? A Vy neplatíte nikdy nic ... jen vyděláváte :)!

 

PŘESNÝ ČAS V ČR !
Chcete si seřídit hodiny, hodinky, budík nebo PC?
Přesný čas v ČR. Chcete si seřídit hodiny, hodinky, budík nebo PC?

 

Pohádky pro děti
Stovky krásných Českých pohádek v textu a pár i namluvených pro děti ZDARMA

 

 

KONTAKT

 

Kouzelné hadřisko

pohádka: Kouzelné hadřiskoTo byly jednou dvě krasotinky, dvě milé, ale chudobné švadlenky, které po rodičích zdědily jen to, co by se vešlo za nehet, a k tomu jedno staré hadřisko. Ale i tak si nenaříkaly, protože to hadřisko nebyl žádný obyčejný hadr, kterým by si jeden utřel botky, ale bylo to hadřisko kouzelné. Co do něho člověk zavinul, to se proměnilo ve zlato, takže si nakonec ty švadlenky vůbec nežily špatně. Když jim nestačilo to málo, co si vydělaly šitím, pomohly si kouzelným hadřiskem. Ale jak už to bývá, nemělo tohle šťastné uspořádání trvat dlouho, protože když pánbů naděloval rozum, šla si jedna sestřička dvakrát, kdežto ta druhá to zmeškala a podle toho to s ní vypadalo.
Jednoho dne šla ta starší a chytřejší do kostela a nechala tu mladší doma samotnou. Tu si to silnicí rázuje chlapisko a vyřvává jako na lesy:
„Krásná nová hadřiska na prodej nebo výměnou za stará! Krásná nová hadřiska na prodej nebo výměnou za stará!“ Když to ta hloupá švadlenka slyšela, popadla jejich staré hadřisko a běžela ven, aby ho vyměnila za jedno zbrusu nové. Na to chlapisko čekalo, protože mělo dávno na kouzelné hadřisko zálusk, však to nebylo taky nějaké prachsprosté chlapisko, ale jeden poťouchlý černokněžník.
Za chvíli se vrátila ta chytrá švadlenka domů a řekla:
„S šitím to jde nějak zle, musíme si zase trochu vypomoci, kdepak je naše hadřisko?“
„To už nemáme,“ řekla hloupá „zatímco jsi byla pryč, já jsem se starala! Vyměnila jsem to staré ošklivé hadřisko za fungl nové!“ Ta chytrá se nezdržovala výpraskem a vyběhla na ulici, aby našla toho kramáře, co takhle obelhal její sestru. Právě se ubíral k lesu, tak si nadběhla, proměnila se v divokou kočku, skočila mu za krk a začala ho vztekle mordovat. Chlapisko nelenilo a proměnilo se v psa, který se pustil do kočky. Tu se kočka proměnila ve slepici a vyletěla na strom a černokněžník jako kohout rovnou za ní, ale slepice sletěla zase dolů, a když se za ní vydal, byla z ní pojednou švadlenka a ta kohouta popadla a než by jeden okem mrknul, zakroutila mu krkem. A bylo to!
Potom si vzala zpět kouzelné hadřisko a šla domů. Žili prý se sestrou šťastně a spokojeně ještě dlouhá léta a jestli neumřely, žijí dodnes.

 

 

 
 

Z pohádky do pohádky

www.abatar.cz

Ochrana osobnich udaju