home,   Pohádky Texty/ NamluvenéBásničky, Hádanky, Rozpočítávadla, Jazykolamy, Ankety, Informace , Objednávka pohádek
 

Jak vodníka píchlo u srdce

 

Nahoru
Mé inzeráty

 

Věděli jste, že KAŽDÝM odemčením
mobilu můžete vydělat nějakou částku?

Jestli chcete poradit jak to nastavit, ozvěte se mi a já Vám s tím poradím. Je to zdarma. Peníze se připisují každý večer a můžete si je buď poslat na účet do banky nebo si za ně vzít kredit na volání.

 

Jak pomáhat kočičkám a pejskům
  bez domova i v útulcích ZDARMA!
Kdo chce pomoci zvířátkům v nouzi, tak může!

 

Vydělávejte voláním a hraním her
SKVĚLÁ aplikace ZDARMA, která Vám vždy, když voláte nebo hrajete hry, bude vydělávat peníze. Vhodné pro PC i mobil.
Zavoláte - zaplatí Vám. Napíšete SMS - zaplatí Vám. Pošlete soubor - zaplatí Vám. Dobré co? A Vy neplatíte nikdy nic ... jen vyděláváte :)!

 

PŘESNÝ ČAS V ČR !
Chcete si seřídit hodiny, hodinky, budík nebo PC?
Přesný čas v ČR. Chcete si seřídit hodiny, hodinky, budík nebo PC?

 

Pohádky pro děti
Stovky krásných Českých pohádek v textu a pár i namluvených pro děti ZDARMA

 

 

KONTAKT

 

Jak vodníka píchlo u srdce

pohádka: Jak vodníka píchlo u srdceVodníci jsou prý jen v pohádkách. Nevěřte tomu. Jeden takový žije u kraborovického rybníka a jmenuje se Kraboráček.
A umí číst.
Totiž to bylo tak. Kdysi dávno chodíval pan řídící učitel Brtek s dětmi k rybníku a ukazoval jim květiny. Děti si také s sebou braly slabikáře, aby si v nich četly. Kraboráček se schovával v rákosí a poslouchal. Jaké bylo jeho překvapení, když tam jeden nepozorný žáček slabikář zapomněl. Kraboráček si ho nejprve jen prohlížel, potom si zkusil opakovat písmena, pak slabiky a nakonec uměl celá slova. Od těch dob četl, na co přišel. Nápisy ve výlohách obchodů, když si jel do městečka nakoupit, tabulky na plotech zahrádek, třeba Pozor, zlý pes!, nebo značky automobilů, které občas projely Kraborovicemi. Někdy se položil na hladinu svého rybníka, pozoroval mraky a říkal si:
„Támhleten vypadá jako nabubřelé b, ten vedle jako em maminky malé Michalky, jé, a tenhle je zase celé celičké cé.“
Kdybyste jen věděli, jak ho čtení bavilo.
Docela nedávno šli kolem rybníka Verunka a Josífek. Táhli vozík vrchovatě naložený pěkně složenými starými novinami. Vezli je do sběru.
„To by bylo počteníčko,“ zaradoval se Kraboráček.
 A hned se mu zajiskřilo v očích. Sáhl pod pařez, vytáhl štičku Ptičku, foukl jí do ploutví, až z ní bylo polínko tak natřikrát do kamen a šup s ním na cestu. Josífek zakopl, to dá rozum. Ale kdyby se aspoň pustil vozíku, to on ne, překlopil ho na sebe, noviny se rozsypaly, však mu Verunka dobře radila, aby je převázal provázkem. Jenže znáte Josífka, má vlastní rozum. Kraboráček foukl podruhé a papíry vzlétly jak hejno racků.
A jako na zlost, objevil se tu nový pan starosta Vaněk. Bez toho to byl on, kdo ještě jako malý prvňáček zapomněl u kraborovického rybníka ten slabikář.
„No tohle! Takový nepořádek! A v naší obci!“ rámusel a rámusel, až Verunce vyhrkly slzy. Ona za to přece nemohla. To se tak někdy stává, že člověk zakopne. Proč hned ty hromy a blesky?
„Ajaj, ouvej,“ zašeptal potichu Kraboráček, když se noviny snesly na hladinu rybníka. Píchlo ho u srdce a celý se začervenal. „Já opravdu nerad. Verunka s Josífkem si nezaslouží, aby dopláceli na moji zlomyslnost. Jak já to jen ale napravím? Musím jim udělat nějakou radost.“
A udělal. Celou noc skládal z novinových stránek lodičky a když šly druhý den děti do školy, uviděly, jak si vlnky s lodičkami pohrávají, jak je honí sem a tam. Byly jich stovky, a tisíce, a děti se sbíhaly a měly z toho ohromnou legraci.
Slečně učitelce Míle vrtalo hlavou, že nikdo nepřišel na vyučování.
„Hm, hm, to je divné,“ říkala si a vydala se své žáky hledat. Našla je u rybníka a byla tak překvapená a tak okouzlená, že se rozhodla:
„Děti, když bude hezky, budeme se sem chodit učit. A začneme hned. Sedněte si do trávy a připravte si čítanky.“
Další den Kraboráček pochopitelně lodičky uklidil. Rozložil je a listy pěkně uhladil, vždyť kolik je v nich krásných písmenek, slov a vět. A od té doby také potají sleduje slečnu učitelku Mílu, jak žákům vypráví o květinách, o českém jazyku a tak vůbec.

 

 

 
 

Z pohádky do pohádky

www.abatar.cz

Ochrana osobnich udaju