home,   Pohádky Texty/ NamluvenéBásničky, Hádanky, Rozpočítávadla, Jazykolamy, Ankety, Informace , Objednávka pohádek
 

Jak šel Honzík do světa

 

Nahoru
Mé inzeráty

 

Věděli jste, že KAŽDÝM odemčením
mobilu můžete vydělat nějakou částku?

Jestli chcete poradit jak to nastavit, ozvěte se mi a já Vám s tím poradím. Je to zdarma. Peníze se připisují každý večer a můžete si je buď poslat na účet do banky nebo si za ně vzít kredit na volání.

 

Jak pomáhat kočičkám a pejskům
  bez domova i v útulcích ZDARMA!
Kdo chce pomoci zvířátkům v nouzi, tak může!

 

Vydělávejte voláním a hraním her
SKVĚLÁ aplikace ZDARMA, která Vám vždy, když voláte nebo hrajete hry, bude vydělávat peníze. Vhodné pro PC i mobil.
Zavoláte - zaplatí Vám. Napíšete SMS - zaplatí Vám. Pošlete soubor - zaplatí Vám. Dobré co? A Vy neplatíte nikdy nic ... jen vyděláváte :)!

 

PŘESNÝ ČAS V ČR !
Chcete si seřídit hodiny, hodinky, budík nebo PC?
Přesný čas v ČR. Chcete si seřídit hodiny, hodinky, budík nebo PC?

 

Pohádky pro děti
Stovky krásných Českých pohádek v textu a pár i namluvených pro děti ZDARMA

 

 

KONTAKT

 

Jak šel Honzík do světa

pohádka: Jak šel Honzík do světaŽili jedni staří rodiče a neměli žádné děti. Když jejich nejstarší syn vyrostl a byl o hlavu větší než táta a bylo mu 55 let, jednoho dne povídal:
„Maminko, tatínku! Je nás doma trochu moc. Já se půjdu podívat do Světa.“
„Když chceš, Honzíčku, běž si,“ povídal táta. „Ale brzy se vrať domů a neroztrhej boty, to jsou jediné, co máme.“
Vypravili ho na cestu, Honzík sebral raneček a marš pryč. Dostal se do hustého lesa, a tam nebyly žádné stromy, nic, jenom holé kamení a tráva. Povídal si: Nejdřív sním buchty a potom se pustím dál. Ale když dojedl poslední buchtičku, nemohl si vzpomenout, odkud a kam jde. Co prý teď? Napadlo ho, že by se měl rozhlédnout, kde je. Zul si boty a vylezl na nejvyšší jedli v celém lese. Jak se dostal do samého vršku, uviděl mezi větvemi velikánské hnízdo. Pomalu lezl blíž, dívá se ..... v tom hnízdě sedělo prasátko, vrtělo ocáskem a točilo po něm oči. Honzík si chtěl na ně sáhnout, prasátko se polekalo, zamávalo křídly, frrr a odletělo pryč.
Honzík se podíval do hnízda ..... prasátko tam vysedělo čtyři pěkné řepy! Zatímco si je prohlížel, udělal se nad ním vítr a na jedli se snesla strakatá kráva. Posadila se rovnou do hnízda a začala žrát ty čtyři pěkné řepy. Honzík se polekal, jako by vedle něho uhodilo! Převalil se a už se poroučel z větve dolů, bác na schody a po nich jel až na zem!
Protože se v tom hustém lese bál, rozhodl se, že se ožení, aby tam nebyl sám. Hned to udělal! Vzal si jednu selskou dceru, žili spolu spokojeně a jen pro jedinou věc se rmoutili ..... že nemají žádné děti. Když jejich nejstarší syn vyrostl a byl o hlavu větší než táta, povídal jednou .....
Víte co? Radši Vám povím něco jiného!

 

 

 
 

Z pohádky do pohádky

www.abatar.cz

Ochrana osobnich udaju