home,   Pohádky Texty/ NamluvenéBásničky, Hádanky, Rozpočítávadla, Jazykolamy, Ankety, Informace , Objednávka pohádek
 

Jak přišel sedláček do nebe

 

Nahoru
Mé inzeráty

 

Věděli jste, že KAŽDÝM odemčením
mobilu můžete vydělat nějakou částku?

Jestli chcete poradit jak to nastavit, ozvěte se mi a já Vám s tím poradím. Je to zdarma. Peníze se připisují každý večer a můžete si je buď poslat na účet do banky nebo si za ně vzít kredit na volání.

 

Jak pomáhat kočičkám a pejskům
  bez domova i v útulcích ZDARMA!
Kdo chce pomoci zvířátkům v nouzi, tak může!

 

Vydělávejte voláním a hraním her
SKVĚLÁ aplikace ZDARMA, která Vám vždy, když voláte nebo hrajete hry, bude vydělávat peníze. Vhodné pro PC i mobil.
Zavoláte - zaplatí Vám. Napíšete SMS - zaplatí Vám. Pošlete soubor - zaplatí Vám. Dobré co? A Vy neplatíte nikdy nic ... jen vyděláváte :)!

 

PŘESNÝ ČAS V ČR !
Chcete si seřídit hodiny, hodinky, budík nebo PC?
Přesný čas v ČR. Chcete si seřídit hodiny, hodinky, budík nebo PC?

 

Pohádky pro děti
Stovky krásných Českých pohádek v textu a pár i namluvených pro děti ZDARMA

 

 

KONTAKT

 

Jak přišel sedláček do nebe

pohádka: Jak přišel sedláček do nebeByl jednou jeden zbožný sedláček a ten jednoho dne umřel, a tak se vydal k nebeské bráně. Toho času tam zrovna dorazil jeden bohatý muž, který si také myslel na nebe. Tu přišel svatý Petr s klíčem, nebeskou bránu otevřel a pozval dovnitř toho boháče, zatímco sedláčka, jak se zdálo, neviděl, protože bránu ihned zase zavřel.
Sedláček stál venku celý zkoprnělý, slyšel jak v nebi toho pána s velkou radostí a slávou vítají, jak tam nebesky hraje nebeská hudba, ke které andělé andělsky zpívají halelujá a hosana.
Když za nějakou chvíli vše zase umlklo, přišel svatý Petr, nebeskou bránu otevřel a pozval sedláčka dovnitř. Ten si myslel, že také jemu budou hrát nebeské píšťaly a trumpetky a zazpívají mu andělé, aby ho uvítali, ale všude bylo ticho. Přijali ho tam sice se vší láskou, přišli mu naproti andělé, ale žádný nezpíval. Tu se sedláček svatého Petra zeptal, proč jemu nikdo nehrál ani nezpíval jako tomu boháči, zda už i v nebi převzali lidské manýry a lidi měří podle bohatství.
Tu svatý Petr řekl:
„Nebuď bláhový, človíčku, Ty jsi nám stejně milý jako ti druzí a budeš užívat všech nebeských radostí jako ten boháč. Ale chudý sedláček přijde do nebe každý den, ale tak bohatý pán jen jednou za sto let.“

 

 

 
 

Z pohádky do pohádky

www.abatar.cz

Ochrana osobnich udaju