home,   Pohádky Texty/ NamluvenéBásničky, Hádanky, Rozpočítávadla, Jazykolamy, Ankety, Informace , Objednávka pohádek
 

Jak jelen chválil, až přechválil

 

Nahoru
Mé inzeráty

 

Věděli jste, že KAŽDÝM odemčením
mobilu můžete vydělat nějakou částku?

Jestli chcete poradit jak to nastavit, ozvěte se mi a já Vám s tím poradím. Je to zdarma. Peníze se připisují každý večer a můžete si je buď poslat na účet do banky nebo si za ně vzít kredit na volání.

 

Jak pomáhat kočičkám a pejskům
  bez domova i v útulcích ZDARMA!
Kdo chce pomoci zvířátkům v nouzi, tak může!

 

Vydělávejte voláním a hraním her
SKVĚLÁ aplikace ZDARMA, která Vám vždy, když voláte nebo hrajete hry, bude vydělávat peníze. Vhodné pro PC i mobil.
Zavoláte - zaplatí Vám. Napíšete SMS - zaplatí Vám. Pošlete soubor - zaplatí Vám. Dobré co? A Vy neplatíte nikdy nic ... jen vyděláváte :)!

 

PŘESNÝ ČAS V ČR !
Chcete si seřídit hodiny, hodinky, budík nebo PC?
Přesný čas v ČR. Chcete si seřídit hodiny, hodinky, budík nebo PC?

 

Pohádky pro děti
Stovky krásných Českých pohádek v textu a pár i namluvených pro děti ZDARMA

 

 

KONTAKT

 

Jak jelen chválil, až přechválil

pohádka: Jak jelen chválil, až přechválilZastavil se jelen u studánky. Nahnul se k průzračné vodě a překvapením zatajil dech. Poprvé uviděl v klidné hladině odraz svých mohutných parohů. Zalíbily se mu a dlouho je obdivné prohlížel.
„Jak mi sluší,“ lichotil si, „jak jsou nádherné na mé hlavě. Jsou krásnější než královská koruna, nic na světě se mým parohům nevyrovná.“
A ve své chvále si najednou povšiml svých tenkých nohou s kopýtky a nelíbily se mu.
„Jaké jen mám ohyzdné nohy,“ mračil se jelen. „Jenom hanbu mi dělají. Ještě štěstí, že parohy mi vynahradí vše, co na mně nohy hyzdí.“
A v té chvále parohů a hanění nohou najednou zaslechl hlasy lovců a štěkot psů. Jelen se dal na útěk, běžel, jako by se vznášel. Nohy ho bezpečně nesly přes luka a stráně daleko od lidí. Zamířil do hustého lesa, ale ještě neudělal mnoho kroků a zlou předtuchou se mu téměř zastavilo srdce.
Jelenovy nádherné a vychvalované parohy se mu mezi stromy stal překážkou. Zapletl se jimi do hustého mlází a nemohl se pohnout z místa. A jeho rychlé nohy, které se mu tak znelíbily, a přece ho nesly od nepřátel, nyní se jen bezmocně chvěly. A už tu byli štěkající psi a za nimi přispěchali lovci a nic už nebylo, co by jelenovi pomohlo.

 

 

 
 

Z pohádky do pohádky

www.abatar.cz

Ochrana osobnich udaju