home,   Pohádky Texty/ NamluvenéBásničky, Hádanky, Rozpočítávadla, Jazykolamy, Ankety, Informace , Objednávka pohádek
 

Hádanka o špatně zavázaném pytli

 

Nahoru
Mé inzeráty

 

Věděli jste, že KAŽDÝM odemčením
mobilu můžete vydělat nějakou částku?

Jestli chcete poradit jak to nastavit, ozvěte se mi a já Vám s tím poradím. Je to zdarma. Peníze se připisují každý večer a můžete si je buď poslat na účet do banky nebo si za ně vzít kredit na volání.

 

Jak pomáhat kočičkám a pejskům
  bez domova i v útulcích ZDARMA!
Kdo chce pomoci zvířátkům v nouzi, tak může!

 

Vydělávejte voláním a hraním her
SKVĚLÁ aplikace ZDARMA, která Vám vždy, když voláte nebo hrajete hry, bude vydělávat peníze. Vhodné pro PC i mobil.
Zavoláte - zaplatí Vám. Napíšete SMS - zaplatí Vám. Pošlete soubor - zaplatí Vám. Dobré co? A Vy neplatíte nikdy nic ... jen vyděláváte :)!

 

PŘESNÝ ČAS V ČR !
Chcete si seřídit hodiny, hodinky, budík nebo PC?
Přesný čas v ČR. Chcete si seřídit hodiny, hodinky, budík nebo PC?

 

Pohádky pro děti
Stovky krásných Českých pohádek v textu a pár i namluvených pro děti ZDARMA

 

 

KONTAKT

 

Hádanka o špatně zavázaném pytli

pohádka: Hádanka o špatně zavázaném pytli - z pytle se sypou žitná zrnka na podlahuJednou se jeden chalupník chystal do mlýna. Mouky bylo doma málo, tak se rozhodl, že naloží pytel žita a dá zrní semlít. Vyvedl koně ze stáje, dal jim postroje a připravil vůz. Žena mu zatím žito nasypala, odvážila a zavázala. Chalupník hodil pytel na vůz, práskl do koní a vyjel.
Jede, jede, vůz po cestě drkotá. Tu se chalupník ohlédne do vozu a kouká: z pytle se sypou žitná zrnka na podlahu. Zastavil, zahudroval jako krocan, shrabal zrníčka zpátky do pytle, pytel zavázal a jel dál. Láteřil a brumlal, jak je žena nepořádná a nešikovná, a co si člověk neudělá sám, že nemá.
Jede, jede, vůz po cestě drkotá. Chalupník se znovu ohlédne a znovu se hněvá. Kolem pytle hromádka žita, jak byl pytel špatně zavázaný. To už nemohl přijít ženě ani na jméno. Zase zrní nasypal, zase pytel zavázal a zase kus popojel.
Jede, jede, vůz po cestě drkotá …. Už asi víte, co se dál stalo. Snad desetkrát chalupník ještě zastavil, na ženu hartusil a lál, snad desetkrát pytel znovu zavazoval, než přijel konečně do mlýna. A už se chystal, jak po návratu domů spustí na ženu hromobití a jak jí zatopí, že musel pytel tolikrát převazovat. Celou cestu ze mlýna si připravoval, jak jí to řekne, aby na ten špatně zavázaný pytel nikdy nezapomněla.

Bylo to v pořádku? Kdo vlastně zasloužil vypeskovat za nepořádnou práci? Kdo byl spíše praštěný pytlem?

 

 

 
 

Z pohádky do pohádky

www.abatar.cz

Ochrana osobnich udaju